Про що мовчать водоспади?

Одна красива легенда говорить про те, що водоспади – це не просто голоси річок, це голос матінки-природи і коли вона гнівається, водоспади вирують і гуркотять.

У водоспадах справді є щось містичне, в них вирує неприборкана сила, дика енергія, що наповнює тебе по вінця і б’є через край.Водоспади України не перелічиш і на пальцях обох рук.Одні відомі і улюблені, інші безіменні, заховані в гущавинах карпатських лісів.

Найвищий водоспад Карпат і, мабуть, найвідоміший з нашої трійки – Манявський. 18 метрів чистої первозданної краси. Водоспад знаходиться у затишній бухті поблизу села Манява Івано-Франківської області.

 • Милуватися водоспадом можна як згори, так і знизу, споглядаючи, як бурхливі води зриваються вниз з величезної висоти і, пінячись, розбиваються об гострі скелі. На вершину водоспаду ведуть кілька непримітних стежечок. Згори енергія вирує ще сильніше, заряджаючи та залишаючи по собі неперевершені враження.
 • До речі, місцеві жителі вірять, що води водоспаду мають омолоджуючий ефект. Таке собі карпатське джерело вічної молодості)) А все через те, що за сивої давнини на цьому місці було язичницьке капище богів покровителів молодості. Можливо, вам теж варто спробувати? От туристи «Час на мандри» полюбляють купатися в цій прохолодній воді річки.))
 • З древнім капищем пов’язана ще одна легенда цього місця. Говорять, ніби до водоспаду люблять приходити лісові духи, німфи, мавки, нявки, так би мовити, за старою звичкою, і якщо тут заночувати можна почути їх спів. Ризикнете?

Водоспад з найромантичнішим ім’ям

 • ​Звичайно, мова йде про водоспад Шипіт в Пилипці Закарпатської області. Це справжній улюбленець публіки, повноводний красень, який однаково зачаровує і влітку, і взимку.
 • Та чому Шипіт? Екскурсоводи часто пояснюють назву тим, що водоспад гарно чути за кілька кілометрів навколо. Це насправді так, але з цим милодійним ім’ям пов’язана дуже чарівна і сумна легенда (не бійтесь, це не чергова історія про нещасне кохання))).
 • Жив собі на світі юнак-музикант, який подорожував від села до села від міста до міста, в одному місці збирав легенди і розповіді, в іншому – переповідав. І що більше він дізнавався, тим сильнішою була його жага до знань.
 • Одного разу, сидячи на березі ріки, юнак почув як до нього шепоче вітер.Вітер сказав, що знає безліч легенд і переповість хлопцю, якщо той піде з ним. Шипіт погодився.Йшли вони довго і вже коли юнак почав вибиватись з сил досягли печери. З неї вийшов старець загорнутий у плащ. Він заговорив і юнак зрозумів чий голос чув у промовлянні вітру. Старий сказав, що поділиться своїми знаннями за умови, якщо юнак віддасть йому свій зір. Шипіт без вагань погодився, бо все на світі має свою ціну.
 • длюдник заговорив, переповідаючи легенди та билини, які юнак до того ніколи не чув. Він проговорив багато годин, а коли закінчив, то благословив юнака у дорогу. Багато років подорожував Шипіт стежечками і стежинами світу, передаючи здобуті знання. А коли настав його смертний час перетворився на дзвінкий водоспад. І навіть зараз, якщо прислухатись до шелесту води, можна почути всі-всі оповідки, які знав Шипіт. А ви чуєте?

Рукотворне диво України

 • ​Джуринський або, як його ще називають, Червоногородський водоспад –найвищий рівнинний водоспад України. Він знаходиться у одноіменному урочищі Тернопільської області.
 • Цілих 16 метрів рукотворної краси. Так-так, вам не почулося! Саме рукотворний, адже він утворився через зміну русла річки Джурин. Історія утворення водоспаду вже більше нагадує легенду. Оповідають, що русло річки змінили татари, щоб дістатись до фортеці, яку вона опоясувала.

 

 • Наскільки це правда вже важко судити, але неподалік водоспаду і справді є мальовничі руїни замку. Від колись прекрасної фортеці, на жаль, лишились дві напівзруйновані башти, але і вони вражають.
 • Що до самого водоспаду, то такого повноводного красеня обов’язково потрібно побачити на власні очі. А ще краще скупатись у його бурхливих водах.

Джерело:tochka.net