Як зберігати фотографії з подорожей, поїздок, мандрівок?

Як дати раду з гігабайтами фотографій в подорожі, коли є необхідність заряджати все більший обсяг електронного обладнання, особливо якщо немає постійного доступу до розетки та комп'ютера? Ми порадимо місця для зберігання фотографії з подорожей.

Колись життя було простішим - в подорож брали аналогову камеру та відповідну кількість плівок. Кінець, крапка. Навіть після найдовшої або найекзотичнішої подорожі ми привозили десятки, максимум кілька сотень фотографій, які було порівняно просто організувати, внести в каталоги, вкласти в альбоми. Сьогодні ми не виходимо з дому без смартфону та цифрової камери, чи камери Go-Pro, чи, останнім часом, без дрону. Ми робимо тисячі фотографій і відео, які потрібно десь записувати та зберігати. Пів біди, якщо ми маємо постійний доступ до переваг цивілізації. Однак, як бути в експедиції, коли на кілька днів, а іноді й тиждень, немає доступу до електрики, не кажучи вже про Інтернет?

ЗОВНІШНІЙ ДИСК

Щоб уникнути проблем із зберіганням фотографій та обслуговуванням електроніки в подорожі, ми повинні бути розумними і подумати про все заздалегідь. Якщо ми не маємо наміру їхати кудись зовсім у віддалені місця, все просто - ми беремо з собою ноутбук і міцний зовнішній диск (на нього будемо загружати матеріал з цілого дня).

ВІРТУАЛЬНИЙ ДИСК

Якщо ми маємо доступ до високошвидкісного Інтернету, варто відправити дані на так звану хмару чи віртуальний диск, на якому вони будуть в безпеці незалежно від будь-яких випадкових подій. Вибір такого типу послуг величезний. Найпопулярнішими є:
 • Google Диск - 15 Гб безкоштовно; 1 Тб $9.99 / місяць
 • Dropbox - 5 Гб безкоштовно; до 1000 ГБ — $ 9,99 / місяць
 • Box - 10 Гб безкоштовно; без обмежень - 16,5EUR / місяць
 • Мега - 50 Гб безкоштовно; 1 ТБ - 10EUR/ місяць
 • Amazon Drive - 1 ТБ - $60 / рік
 • Flickr - до 1 Тб безкоштовно для фотографій та відеозаписів

КАРТКИ ПАМ'ЯТІ

Це стає доречним, коли ви не плануєте брати ноутбук, і у вас не буде доступу до Інтернету на місці. Перш за все, візьміть достатню кількість карт пам'яті для камери, і навіть більше, ніж необхідно. Не зберігайте довго карти пам'яті після покупки, оскільки карта потенційно є найслабшою ланкою у системі зберігання фотографій. Перевірені компанії - SanDisk, Kingston, Samsung, Sony, A-Data, Transcend, Toshiba, Lexar або GoodRam. Враховуйте не тільки бренд, потужність, але і швидкість запису, особливо якщо ви хочете записати фільми. Кращі моделі будуть служити вам протягом декількох років.
Карти пам'яті слід берегти, як "писане яйце":
 • не виймати з камери під час роботи
 • використовувати "безпечне відключення носія" на своєму комп'ютері
 • не торкайтися контактів пальцями
 • стежити за пилом і вологою
 • не тримати близько до магнітного поля (наприклад, з динаміками)
 • професійні фотографи часто зберігають їх у спеціальних пилозбірних контейнерах.
Пам'ятайте, що кожну картку потрібно форматувати час від часу, і це не тільки для видалення з неї зображень. Якщо на вашому комп'ютері немає читача, варто придбати собі такий адаптер (хоча фотографії можна також відтворювати за допомогою USB-кабелю або бездротового зв'язку). Увага! Часто дешевий адаптер може пошкодити носій інформації. Перевірено! Варто заплатити більше, щоб бути впевненим, що це не стане ще одним слабким місцем вашої системи.

ФОТОБАНКИ

Кілька років тому популярними були фотобанки - диски з картрідером і екраном, що дозволяють переглядати фотографії. Тепер вони відійшли в минуле, оскільки ціни на карти пам'яті значно знизилися, а ноутбуки стали невід'ємним інструментом для фотографів. Але прогрес ненавидить порожнечі, і сьогодні ми використовуємо такі винаходи, як WD My Passport Wireless. Він працює як фотобанк, Powerbank та бездротовий маршрутизатор Wi-Fi для декількох пристроїв. Він має вбудований SD-кард-рідер, а фотографії з CF-карт можна відтворювати безпосередньо з камери через USB-кабель. Диск бездротово з'єднується з іншими пристроями (ноутбуком, смартфоном або телевізором). Пам'ятайте, що це, по суті, наше резервне копіювання - фотографії повинні залишатися на карті пам'яті!

Зберігання фотографій після повернення з подорожі.

Відомий принцип фотографів говорить про те, що люди поділяються на тих, хто вже втратив дані, і тих, хто просто чекає на це. Ця втрата даних зробила з людей з першогої групи теоретично мудрішим. Ця мудрість зводиться до одного словосполучення: резервне копіювання. А краще копія копії - подвійне резервне копіювання.
Хай би там що, але дані повинні зберігатися в кількох місцях, один з яких повинен бути віртуальним. Багато людей були засмучені втратою дорогоцінних фотографій - іноді причина була пошкоджена карта пам'яті або поламаний диск, іноді коротке замикання в розетці, крадіжки або просто необережне поводження з обладнанням.
Налагоджена і надійна схема зберігання фотографій - це, мабуть, найважливіша частина подорожі. Навіщо всі ці дорогі фотоапарати, якщо ми зрештою втрачаємо плоди нашої роботи через тупу невдачу?

За матеріалами сайту: http://podroze.se.pl