Трішки Іспанії

НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ ІСПАНІЇ

1. У іспанського гімну немає слів.
2. Іспанія - рекордсмен серед європейських країн за кількістю барів , ресторанів і нічних      клубів.
3. Незважаючи на те , що більшість іспанців - завзято віруючі католики , в країні з 2005 року узаконені одностатеві шлюби.
4. 
Якщо в вас живий авантюризм , то емігрувати до Іспанії для вас може виявитися легше ,    ніж в будь-яку ще країну Європи. Нелегальні емігранти , які проживають на території Іспанії  більше 3 років , мають можливість отримати іспанський вид на проживання.
5. Поважаючий себе іспанець майже ніколи не снідає вдома. Першу трапезу дня тут прийнято  куштувати в найближчих кафе , де на столах дбайливо розкладають ранкові газети.
6.Іспанія є найбільшою з усіх суверенних держав , розташованих на Піренейському півострові.
7. Іспанський ресторан El Bulli в містечку Росас вважається кращим рестораном світу . Сезон  роботи ресторану триває півроку. Те , що середня вартість страви тут становить 250 євро ,  гурманів не бентежить: столики на весь сезон бронюються протягом одного дня!
8. Знаменитий іспанський співак Хуліо Іглесіас до 20 років був воротарем у клубі « Реал  Мадрид» . Однак серйозна автокатастрофа паралізувала його на цілих два роки. Так як  рухати Іглесіас міг тільки руками , він провів цей час , удосконалюючи гру на гітарі.
9. Хоча корида і є одним з іспанських символів , багато іспанців виступають за скасування  цієї кривавої традиції. Так , в Каталонії і на Канарських островах корида заборонена .
10. Більшість іспанців мають по два прізвища : матері і батька.

11. Іспанський закон дозволяє засмагати голяка на будь-якому пляжі . Втім , нудисти не  надто активно цим користуються і воліють по-старому оголятися на спеціальних  відокремлених пляжах .
12.Померти від голоду в Іспанії нереально: фактично в кожному барі до напоїв тут  безкоштовно подають солідну порцію закусок ( « тапас » ) на вибір. Популярні тапас -  картопля фрі , хамон , міні-сендвічі .
13.
У ресторані El Diablo на канарському острові Лансароте , можна покуштувати стейк ,  засмажений прямо над жерлом вулкана !
14.Корінними жителями Іспанії були ібери , баски і кельти.
15.У 206 році до нашої ери вона стала частиною Римської імперії. Пізніше її правителями були  вестготи , мусульмани , франки і християни.
16.У 1600-х роках Іспанія управляла всім Піренейським півостровом , багатьма Карибськими  островами , більшою частиною Центральної Америки , Південної Америки і деякими районами  Північної Америки. Іспанська Імперія також включала Австрію , а також частини Франції ,  Німеччини , Італії та Нідерландів.
17.Іспанія - найближча до Африки країна .
18.Португальський дослідник Фердинанд Магеллан першим здійснив кругосвітнє плавання  навколо земної кулі. Фінансову підтримку для цієї подорожі йому надала Іспанія .
19.Іспанці внесли великий внесок в розвиток літератури . Ернест Хемінгуей написав відомий  роман «По кому подзвін» , в якому розповідається про громадянську війну в Іспанії. Твір «  Дон- Кіхот» , який, як вважають деякі , є першим сучасним романом , було написано  іспанцем Мігелем Сервантесом .
20.Сьогодні Іспанія - це конституційна монархія , що включає парламент з двома  законодавчими палатами і спадкового монарха. Міністрами керує президент уряду , який є  главою виконавчої влади , а законодавчу гілку влади утворює Конгрес депутатів. Пост  президента уряду еквівалентний посаді прем'єр-міністра в інших країнах.
21.В Іспанії дуже багато птахів. І це ще дуже скромно сказанно , адже ця країна займає  лідируюче місце за кількістю птахів. Тому спів канарок для іспанців звичайний звук.


Джерело:http://tut-cikavo.com