ТРІШКИ СТАРОДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ

Стародавня Греція – це унікальна цивілізація, оповита таємницями, давніми легендами та міфами.


Історія Стародавньої Греції сповнена цікавих фактів, з деякими з них можна зіткнутися в повсякденному житті, а з іншими в процесі вивчення історії давньогрецької цивілізації. Варто зазначити, що Греція формувалася близько 4-х століть, а саме, з 1100 до 700р. до н.е. Однак, для виходу на світовий рівень їй знадобилося близько 3-х століть. Відправною точкою розвитку Греції став 776 рік – це рік зародження та проведення головних Олімпійських ігор в світі. Геометричний художній стиль Греції почався формуватися в цьому ж році. Про нього можна дізнатися тільки лише по розписному глиняному посуді.

Основою грецької літератури є міфологія. Міфи Давньої Греції, як правило, відображають матеріалістичні ідеї розвитку і характер мислення того часу. Наприклад, всі знають формулювання «взяти бика за роги», але не всі знають, що воно взято з грецького міфу, в якому Геракл рятує від оскаженілого бика острів Крит, взявши бика за роги.

У сучасну епоху Греція славиться оливковими деревами не просто, бо їх там росте велика кількість. В одному з міфів сказано, що виникла суперечка між Посейдоном і Афіною, які повинні були принести в дар Греції найцінніше, на їхню думку, той і стане покровителем. Афіна принесла в дар – оливкове дерево, а Посейдон – воду, якщо подумати то вода завжди була всім необхідно, без неї неможливо обійтися в повсякденному житті, але богами оливкове дерево, принесене в дар Афіною, було розцінено як більш цінний дар.

З історії відомо що, релігія і мова були загальними у греків, і там існував в ті роки давній племінний поділ. І саме це призвело до утворення у них автономних міст-держав, а згодом конкуренцію між цими містами-державами, безперервне їх суперництво за забезпеченість, владу і вплив служили стимулюючими фактами діяльного формування ідей і державних організацій.

Якщо звернутися до справжнього, сучасного розвитку Греції, то в першу чергу варто відзначити те, що завдяки настільки насиченому історичному процесу формування давньогрецької цивілізації, на території Греції, порівняно з іншими країнами світу, розташована величезна кількість археологічних музеїв. А також Греція омивається Егейським, Іонічним, Критським, фракійські, Середземноморським морями. На території Греції проживає більше 10 млн осіб, при цьому кожне її місто приймає близько 17 млн ​​туристів щорічно.


Джерело: http://tsikavo.bz.ua