Таллінн. Що подивитися?

Естонська столиця - це дивна колоритна і яскрава співзвучність старовини і сучасності. У нашій добірці - десятка кращих пам'яток Таллінна, які закохають вас в це місто.

1.Вишгород

Шматочок казки посеред сучасного міста, Вишгород (або Старе місто) - це саме серце Талліна. Тут можна загубитися на цілий день, блукаючи по звивистих брукованих вуличках під покровом кам'яних веж, вивчаючи старовинні церкви і роздивляючись середньовічні будиночки. Повірте, тут є на що подивитися. І не думайте брати з собою карту!
Дістатися сюди можна пішки від автовокзалу за 15-20 хвилин, від аеропорту - хвилин за 40 (або автобусом № 2).

2. Ратушна площа

Знайомство з Таллінном потрібно починати саме звідси - з його історичного центру і найпопулярнішої точки в місті. Колись проста ринкова, сьогодні Ратушна площа - одне з найулюбленіших місць у мандрівників, і все завдяки її особливій атмосфері і трохи іграшкової краси. Саме тут проводяться міські гуляння і свята, фестивалі, концерти і ярмарки.

3. Музей церкви Нигулисте

На цей музей варто звернути увагу хоча б тому, що він один з небагатьох, розташований в чинній сакральній будівлі. Тут можна познайомитися з церковним мистецтвом в усьому його розмаїтті: ікони, середньовічні надгробки дивовижної роботи, унікальні вівтарі і, звичайно, перлина колекції - фрагмент картини Бернта Нотці «Танець смерті», якому вже більше 500 років.
Відвідування музею можливо тільки в складі групи і проходить естонською або англійською мовами.
Адреса: Niguliste tänav 3, Kesklinna linnaosa
Графік роботи:
  • з 1 травня по 31 вересня вівторок-неділя - з 10:00 до 17:00. Понеділок - закрито. Дорослий квиток - € 5, сімейний - € 10.
  • З 1 жовтня по 31 квітня середа-неділя - з 10:00 до 17:00. Понеділок-вівторок - закрито. Дорослий квиток - € 5, сімейний - € 10.

4. Парк Кадріорг

Неодмінно зайдіть сюди, адже Кадріорг - один з найкрасивіших парків не тільки Таллінна, а й Естонії. Тінисті алеї, Лебединий став, променад, що виводить до прекрасного палацу, - Кадріорг навіть просту прогулянку перетворює в казкову подорож. До того ж на території парку є кілька музеїв, так що нудьгувати вам точно не доведеться.
Адреса: August Weizenbergi tänav, Kesklinna linnaosa
Вхід вільний (крім відвідування музеїв).

5. Естонський музей під відкритим небом

Хочете відправитися в подорож в минуле і опинитися в Естонії XVIII-XX століть? Тоді обов'язково поїдьте в Музей під відкритим небом. Тут вас не тільки познайомлять з сільської архітектурою країни, а й покажуть і розкажуть, як раніше жили на естонських хуторах, чим займалися і як вели господарство.
Можна зазирнути в сільський трактир і покуштувати страви національної кухні, а можна помилуватися вітряками або зайти в гості в одну з садиб. А на пам'ять привезти симпатичний рукодільний сувенір з тих, які зроблять місцеві умільці прямо у вас на очах.
Адреса: Vabaõhumuuseumi tee 12, Haabersti linnaosa
Час роботи:
  • з 23 квітня по 28 вересня щодня з 10:00 до 20:00. Квиток коштує € 8 (діти безкоштовно).
  • З 29 вересня по 22 квітня понеділок-вівторок - з 10:00 до 18:00, середа-неділя - з 10:00 до 20:00. Квиток - € 6 (діти безкоштовно).

6. Домський собор

Навіть якщо ви не з тих, кого цікавить архітектура, цей собор не залишить вас байдужим. Побудований в XIII столітті, Домський собор багаторазово перебудовувався, що і додало йому чарівність, викликане змішанням різних стилів. Всередині буде цікаво вивчити герби німецької знаті XVII-XX століть, що прикрашають стіни храму, побачити дивовижної краси різьблену дерев'яну кафедру і піднятися на 69-метрову вежу, з якої відкривається приголомшливий вид на місто. А по середах о 17:00 можна прийти послухати орган.
Для відвідування собору необхідно зробити пожертвування.
Ціна квитка на вежу - € 2. Вхід в собор і підйом на вежу заборонені під час богослужінь і концертів.
Час роботи:
  • з 1 листопада по 20 квітня вівторок-неділя - з 10:00 до 16:00;
  • з 1 по 31 травня і з 1 по 30 вересня понеділок-неділя - з 9:00 до 17:00;
  • з 1 червня по 31 серпня понеділок-неділя - з 9:00 до 18:00;
  • з 1 жовтня по 31 жовтня понеділок-неділя - з 9:00 до 16:00.

7. Район Калама

Мабуть, один з найбільш колоритних районів Талліна, який відомий перш за все своєю історичною дерев'яною забудовою. Але ще тут минуле органічно вплітається в динамічний сьогодення: театри, кафе, бари та галереї зробили цей район не тільки притулком творчої молоді, а й улюбленим місцем туристів, які шукають оригінальності.
Будете тут - неодмінно загляньте на криту торгову вулицю, якщо шукаєте автентичні естонські сувеніри, і вже точно не пропустіть Літну гавань - найбільший морський центр в країні.
Доїхати до Калама можна трамваєм № 1 або 2.

8. Морський музей в Віймсі

Вдосталь нагулявшись по Таллінну, вирушайте в Віймсі, де знаходиться ще один унікальний музей під відкритим небом. Тут, на самому березі моря, відтворено оригінальне рибальське поселення 1820-х років. Тут можна прогулятися по хуторянському двору, заглянути в клуню і господарський будинок або досліджувати господарські будівлі, а ще - дізнатися, як і чим жили рибалки в ті часи, познайомитися з основами рибальського промислу.
Цілий рік з 10:00 до 14:00 тут ще працює ринок.
На замітку: в вартість квитка входить також відвідування сусіднього Музею прибережного народу, який ви можете відвідати або в день покупки квитка, або на наступний день.
Адреса: Muuseumi tee 1, Pringi küla, Viimsi vald, Harju maakond
Час роботи:
  • з 1 травня по 30 вересня - щодня з 10:00 до 20:00. Квитки коштують € 3 (дорослий) і € 2 (дитячий).
  • З 1 жовтня по 30 квітня понеділок-п'ятниця - з 12:00 до 17:00. Субота-неділя - з 10:00 до 17:00. Вартість квитків та ж.

9. Провулок Катаріни

Відмінне місце для любителів середньовічної романтики і просто тих, хто не проти загубитися в старих вуличках Таллінна. Раніше тут знаходилися майстерні ремісників і художників, а тепер сюди варто прийти, щоб не поспішаючи побродити по старовинній бруківці і буквально доторкнутися до старовини, що збереглася у вигляді знаменитих арок, а ще - середньовічних стін і руїн храму Святої Катаріни Олександрійської.
Провулок знаходиться між вулицями Vene і Muurivahe.

10. Двір Майстрів

Ще одні «ворота в минуле» казкового Талліна. У цьому затишному внутрішньому дворику в Старому Місті і сьогодні працюють майстерні і крамниці, де умільці створюють диво і казку. Капелюшні майстерні, мереживна лавка, скло і кераміка і, звичайно, - знамените кафе Chocolaterie. Ну як не затриматися тут довше!
Адреса: Vene tänav 6, Kesklinna linnaosa
Магазинчики і майстерні відкриті щодня з 10:00 до 18:00.

Джерело: http://tripmydream.com/