ЧОРНОГОРІЯ. Острів Святий Стефан

Святий Стефан  – місто незвичайне, і, можна сказати, унікальне не тільки для Будванської Рив’єри та Чорногорії, а й для всього Середземномор’я. Це місто на острові, з’єднане з материком штучним перешийком – прекрасний готель, що розмістився всередині старовинних кріпосних стін, в колишніх будинках рибалок.

Історія курорту

Рибальським селом Святий Стефан був буквально до 1960 року, коли жителі, що залишилися були виселені, а їхні колишні будинки були перетворені в готель класу «люкс». Реконструкція, завдяки якій готель Святий Стефан ось вже який десяток років є елітним місцем відпочинку зірок, зберегла вигляд старого міста, його вузькі вулички, невеликі площі і будиночки під червоними черепичними дахами. Було збережено і три церкви, серед яких церква Святого Стефана, найстаріша в місті, вибудувана в 15 сторіччі, і церква Олександра Невського 19 століття.

На Святому Стефані є і свої пляжі, одні з кращих в Чорногорії: два пляжі із дрібної рожевої гальки довжиною 1170 метрів з правого боку міста-острова. На Святому Стефані є свої ресторани, кафе, магазини та автостоянка.Історія Святого Стефана почалася в 15 столітті. Довгі сторіччя це було рибальське поселення, надійно укрите за кріпосними стінами, перш відокремлене від узбережжя смугою води, а після поєднане перешийком. У 20 столітті значимість Святого Стефана впала, жителі стали залишати місто на острові, і до середини 20 століття тут залишилося лише близько 20 городян.
Тоді і була проведена грандіозна реконструкція, що перетворила середньовічне місто в першокласний готель.

Знаменити гості

З 60-х років Святий Стефан, завдяки унікальній можливості усамітнитися на прекрасному місті-острові, що зберіг свій середньовічний дух, придбав велику популярність у осіб королівської крові, зірок Голлівуду і світової еліти. Тут відпочивали Єлизавета II, Мерилін Монро, Боббі Фішер, Борис Спаський, Софі Лорен і Карло Понті, Кірк Дуглас, Клаудія Шиффер, Брітні Спірс.

Відпочиваючи на Святому Стефані, можна відвідати цілий ряд пам’яток і прекрасних пляжів, якими так багата Будванська Рів’єра. Наприклад, «Пляж королеви» і «Пляж короля» в Мілочер, колишньої резиденції королів.

Джерело:http://travelworld.org.ua/resorts/svyatyj-stefan/