НАЙВІДОМІШІ ТУРИСТИЧНІ ОБ’ЄКТИ УГОРЩИНИ

Говорячи про Угорщину, перше, про що слід згадати – це батьківщина багатьох відомих композиторів, таких як Ліст, Барток чи Еркель. Багато любителів музики кожного року відвідують Угорщину, аби побувати хоча б на одному з численних фестивалів, наприклад "Будапештська весна", чи почути концерти музики Бетховена в старовинному парку міста Матонвашар, де часто бував цей великий композитор.

Говорячи про Угорщину, перше, про що слід згадати – це батьківщина багатьох відомих композиторів, таких як Ліст, Барток чи Еркель. Багато любителів музики кожного року відвідують Угорщину, аби побувати хоча б на одному з численних фестивалів, наприклад “Будапештська весна”, чи почути концерти музики Бетховена в старовинному парку міста Матонвашар, де часто бував цей великий композитор.

А ще тут можна знайти велику кількість музеїв та галерей. О одному лише Будапешті їх понад 220. Музей міста Секешфехервар має багатющу колекцію античних експонатів періоду Римської імперії. Музей міста Сольнок славиться багатою колекцією археологічних експонатів. Музей міста Мішкольц знаменитий однією з кращих колекцій експонатів скіфської культури і предметів Бронзового століття.

В не меншій кількості Угорщина володіє чудовими замками, палацами та фортецями. Серед найвідоміших можна назвати фортецю Естергом. Князь Геза почав її будувати ще в X столітті. Саме тут народився його син – Іштван Святий, засновник угорської держави. Замок Брунсвік у Вацратоті можна назвати своєрідним центром культу Бетховена. Меморіальний музей Бетховена обладнано в п’яти кімнатах на першому поверсі. Тут Ви зможете дізнатися про все, що пов’язувало великого композитора з Угорщиною. А ось замок-готель в Феньехараст-пусте надасть можливість відпочити в доглянутому старовинному саду чи зайнятися котримось видом спорту.

Серед цікавих пам’яток архітектури можна виділити в палацовий комплекс із храмом в готичному стилі в Буді, залишки давньоримського поселення в Шомбателі та протестантський храм в місті Дебрецен, в якому в 1849 році була проголошена незалежність Угорщини від імперії Габсбургів.

Зі списку природних пам’яток Угорщини популярним туристичним об’єктом можна назвати найбільше озеро Центральної Європи – Балатон. Озеро має стік у річку Шио, що впадає в Дунай. Хоча тут Ви не знайдете ні пальм, ні високих гір, ні дивуючи місць, оповитих легендами, але попри все Балатон з кожним роком притягує своєю особливістю все нових й нових відвідувачів. Багате рибою, воно буквально закликає любителів рибної ловлі. Та й взагалі Балатон відомий як водний курорт, що представить Вашому вибору безліч видів водяного спорту та відпочинку.


Колись, кілька десятиліть тому, чоловік взяв і вирішив створити озеро в самому серці безкрайого угорського степу Алфельда: заповнена в результаті перекриття річки Тиси унікальна штучна водойма площею 127 квадратних кілометрів отримала назву “озеро Тиса”. При вигляді окремих його ділянок, де по поверхні озера ковзають яхти і віндсерфінги, а переповнений пансіонатами, готелями та ресторанами берег гуде від веселого гомону відвідувачів, створюється враження, що ми в гостях у озера Балатон. Але вже в декількох кілометрах звідси наш погляд полонить чарівна краса незайманої природи: заросла квітами латаття і водяної лілії затока, поверхня якої вкрита килимом з листя рідкісного для європейських вод рослини – водяного горіха або чиліма, занесеного в Червону книгу.Джерело: http://faktysvitu.com.ua