ЯК СТАТИ ТУРИСТИЧНИМ ГІДОМ?

Вас вже давно тягне змінити одноманітну офісну роботу на щось більш непересічне та захоплююче? Тоді слід замислитися над професією туристичного гіда! Особливо, якщо ви розумієтесь у географії, історії чи культурі та обожнюєте відвідувати цікаві місця. Навіть без спеціальної вищої освіти у вас є шанс побудувати доволі успішну кар’єру в цій області. Що ж потрібно знати для того, щоб стати туристичним гідом?

  • По-перше, така професія потребує наявності окремих рис характеру. Найнеобхіднішими у списку є: комунікабельність, міцні нерви, терпіння та витривалість. Потрібно бути готовим працювати в навіть по 10-12 годин, упродовж яких вам доведеться бути максимально доброзичливим до всіх людей, терпляче відповідати на всі питання туристів, причому, навіть і по завершенню екскурсій. Ви самі маєте не тільки передати весь екскурсійний матеріал, а й вигадати, яким чином зробити його цікавішим. Ораторському мистецтву можна навчитись і на курсах, але на курсах вас не навчать бути веселим і знаходити правильний настрій, щоб ділитися ним з оточуючими. Ще однією важливою рисою для туристичного гіда можна назвати пунктуальність. Потрібно вміти чекати на інших, але не змушувати чекати на себе.
 
По-друге, професійна підготовка гіда також є важливим пунктом. Без неї проводити екскурсії ви зможете хіба що для своїх знайомих. Підготовка передбачає вивчення певного теоретичного матеріалу, за яким вас очікує здача іспитів і вручення необхідних паперів, що підтвердять вашу кваліфікацію. До того ж,  для успішної кар’єри вам безперечно знадобляться знання іноземних мов. Ви маєте добре володіти українською, російською та англійською мовами. Знання додаткових мов стануть вашою перевагою перед майбутніми колегами.
 
Як стати туристичним гідом: з чого почати?

Крок перший – прийняти рішення
 

  • ​Щоб стати туристичним гідом, добре подумайте, які саме тури вам би хотілося проводити. Навіть, якщо ваша мрія – це їздити по всій країні, та за її межі, починайте з невеличкого. Роздивіться усі варіанти: це можуть бути екскурсії по історичних пам’ятках,  по парках, замках, культурно важливих місцях, наприклад, в рамках історії спорту, видавничої справи чи, навіть, пивоваріння. Будьте креативними у своєму виборі, але не забувайте, що цей напрям повинен бути вам насправді цікавим.

Крок другий – підготуватися

  • Знайдіть інформацію щодо сертифікованих професійних  курсів туристичних гідів. Такий сертифікат стане вашою перевагою перед конкурентами при влаштуванні на роботу. Якщо потрібно, пройдіть також програму розвитку лідерських якостей або з ораторського мистецтва. Професійні курси зазвичай тривають не довше трьох тижнів, найчастіше, лише два. Ви можете зекономити свій час, записавшись на онлайн курси, однак, пам’ятайте, що реальне спілкування з професіоналами, у яких ви завжди можете запитати пораду, допоможе значно більше. Деякі компанії пропонують свої курси, по завершенню яких, ви можете отримати роботу туристичного гіда саме там.

Крок третій – пройти співбесіду

  • Розгляньте усі наявні пропозиції щодо роботи туристичним гідом. Навіть, якщо ідеальної для вас вакансії поки що немає, оберіть щось найбільш схоже, але не відкладайте свою мрію про зміну професії. Головне – почати працювати, набиратися реального досвіду. Ретельно підготуйтеся до співбесіди, адже для туристичного гіда вона є важливішою за резюме. Це ваш шанс продемонструвати усі ваші особистісні якості. Як правило, на співбесіді вас будуть запитувати саме про ваші сильні та слабкі сторони, та про причини, з яких ви вирішили обрати роботу туристичного гіда. Вам також можуть змоделювати ситуацію, що може виникнути під час екскурсії та запитати у вас про вирішення цієї ситуації. Тож будьте готовими відповісти на подібні питання.

Крок четвертий – не зупинятися

  • І ось, вам вдалося: ви отримали роботу і стали туристичним гідом. Тепер головне – не зупинятися. Робота туристичним гідом потребує постійного самовдосконалення. Вдосконалюйте матеріал, який ви розказуєте, вдосконалюйте і свої якості. Запишіться на курси додаткової іноземної мови або поглиблюйте знання англійської. Це дасть вам змогу надалі працювати у більш престижній компанії, можливо, навіть, іноземній. Темп зростання вашої кар’єри тепер залежить лише від вас: ваших амбіцій та зусиль для їх реалізації.

Джерело: http://faktysvitu.com.ua/