Все що потрібно знати про Туреччину

Ймовірно, назва країни «Туреччина» походить від «Turchia», слова, яке італійці використовували для назви Анатолії — азіатських володінь Туреччини — в 12 столітті. Турки не вживали ім’я Türkiye ( «Земля турків») офіційно до заснування республіки в 1923 році.

 1. Турецький Газіантеп — один з найстаріших безперервно населених міст в світі.
 2. Газі Мустафа Кемаль, також відомий як Ататюрк (Батько турків), насправді, народився в Греції. Засновник сучасної Туреччини народився в 1881 році в османському тоді місті Селанік, нині Салоніки, Греція. Хоча його мати і предки батька були турками з Анатолії.
 3. Туреччина знаходиться на третьому місці за кількістю користувачів Facebook (14 мільйонів користувачів) після США і Великобританії.
 4. Kapalıçarşı (Капали Чарши, Гранд Базар, Великий Базар) — можливо найбільший критий ринок в світі, який складається з 64 вулиць, 4000 магазинів та 25 000 працівників. Він також є одним з найстаріших, так як був побудований ще в 15 столітті за наказом османського султана Мехмеда Завойовника..
 5. Санта Клаус, також відомий як Микола Чудотворець, народився в грецькій колонії Патара на території сучасної Туреччини в третьому столітті н.е.
 6. У 1503 році презентував план з будівництва моста через протоку Босфор. Однак міст за його проектом був побудований лише близько 500 років по тому в 2001 році і названий Галатским мостом.
 7. Туреччина знаходиться на шостому місці серед країн за популярністю у туристів, в 2013 році країну відвідали 35 мільйонів іноземних туристів.
 8. Щороку в Туреччині проводяться, щонайменше, 150 археологічних розкопок.
 9. За переказами Ноїв Ковчег причалив до вершини гори Арарат на сході Туреччини. Гора в дійсності представляє собою вулканічний масив, а вершина Арарату (5166 м) є найвищою точкою країни.
 10. Камені, знайдені на Гебеклі-Тепе в Туреччині в 1994, дозволяють вважати, що це один з перших храмових комплексів в історії і одна з найважливіших археологічних знахідок. Датування по радівуглеводу показало, що 45 каменів можуть бути старше 13 000 років, що робить Гебеклі-Тепе найстарішою археологічною пам’яткою з величезним відривом, з огляду на, що будівництво Стоунхенджа відбувалося приблизно в 2000-3000 роках до н.е. а пірамід Гіза — 2500 роках до н.е.
 11. Стамбул — єдине місто в світі, розташоване на двох континентах. Три відсотки міста знаходяться в Європі, а 97% в Азії. Частина, розташована в Азії, називається Анатолія.
 12. Один із способів захистити новонародженого в Туреччині — це «посолити» його. За звичаєм, тіло дитини натирається сіллю з ніг до голови; згідно з повір’ям, це повинно надати йому сил протистояти різним шкідливим впливам. Інший звичай, який в наш час не так поширений, полягає в розташуванні черепахи під подушку дитини під час його сну. Вважається, що черепаха може захистити дитину.
 13. Мустафа Кемаль Ататюрк — батько сучасної Турецької держави. Коли він прийшов до влади в 1921 році, він зняв заборону на алкоголь, ввів григоріанський календар замість ісламського, зробив неділю вихідним днем ​​замість п’ятниці, змінив літери в турецькому алфавіті з арабських на латинські і наказав читання молитов на турецькому замість арабського. Він навіть заборонив прославлену червону турецьку.
 14. Слово «гарем» походить від арабського «харам», що перекладається як «заборонений». Гарем означає приватні кімнати, де живуть дружини і наложниці султана зі своїми дітьми. Під час правління Османа султана Сулеймана Пишного в гаремі в палаці Топкапи проживали 1000 жінок в 250 кімнатах. 
 15. Пергамент — матеріал для письма з телячої шкіри — винайшли в місті Пергам (розташованого на території сучасної Туреччини), коли єгиптяни перестали постачати в місто папірус в побоюванні, що Пергамська бібліотека стане більше Олександрійської (найбільшої на той час).
 16. Феска — це традиційна коротка конусоподібна червона фетрова шапочка, яку носять чоловіки. Однак сьогодні фески практично не носять. У 1925 році вони були заборонені урядом.
 17. Туреччина є найбільшим постачальником фундука в світі, їй належить 80% експорту цього горіха.
 18. Більшість турків не мали прізвищ аж до закону 1934 року народження, який передбачає обов’язкове носіння прізвища. Найпоширеніші прізвища в Туреччині — це Ільмаз ( «безстрашний»), Кая ( «камінь»), Демір ( «залізний»), Сахін ( «сокіл») і Селик ( «сталевий»).
 19. У Туреччині засуджені до позбавлення волі більше журналістів, ніж в будь-якій іншій країні світу.
 20. Асклепион в Пергамі (територія сучасної Туреччини) вважається однією з перших комплексних клінік в світі.
 21. Легендарне місто Троя, з яким пов’язан Троянський кінь, Ахіллес, Паріс і Олена Прекрасна, знаходиться на пагорбі Гіссарлик в Туреччині.
 22. Константинополь, раніше відомий як Візантій, а пізніше, в 20 столітті, названий Стамбулом, короткий час був столицею Римської Імперії при правлінні імператора Костянтина.
 23. Турки завезли в Європу каву під час османських набігів на Центральну і Східну Європу в 16 столітті.
 24. За турецькою традицією найважливіші події в житті людини супроводжуються солодощами. Новонародженого зустрічають з халвою, також халвою пригощають на похоронах. Роженицю пригощають соком з солодких фруктів.
 25. Найстарші останки затонулого корабля були знайдені і досліджені біля мису Улу-Бурун, в середземноморському регіоні Туреччини, приблизно в 10 кілометрах від порту Каш. За оцінками експертів йому не менше 3300 років.
 26. У Стамбулі знаходиться вокзал Сіркеджі, кінцева зупинка Східного Експресу, що з’єднував Париж і Стамбул з 1883 по 1977 рік. Британська письменниця детективів Агата Крісті була однією з найвідоміших пасажирок на легендарному поїзді.
 27. Турецькі ласощі лукум — одна з найстаріших солодощів у світовій історії — існує вже більше 500 років. Наполеон і Вінстон Черчілль особливо любили різновид лукума з фісташковою начинкою, а Пікассо поїдав їх щодня під час написання картин.
Джерело: http://cikavo.net/