Кайманові острови

Кайма́нові острови́ (англ. Cayman Islands) — британська заморська територія у Вест-Індії на островах Великий Кайман, Малий Кайман і Кайман Брак в Карибському морі. Розташована на південь від Куби та на північному заході від Ямайки. Столиця — Джорджтаун. Один з головних офшорних фінансових центрів Карибів.

  • Три острови: Великий Кайман, Малий Кайман і Кайман Брак — розташовані за 240 км на південь від острова Куба, 730 км на південь від Маямі (штат Флорида, США) і 267 км на північний захід від Ямайки. Столиця Кайманових островів, Джорджтаун, розташована на західному узбережжі острова Великий Кайман.
  • Найбільший острів у складі Кайманових островів — Великий Кайман, площа якого становить 197 км2, довжина — 35 км, ширина — 6,5 км. Найвища точка острова — 16 м. Значну частину острова займає лагуна Норт-Саунд (56 км2).
  • Острів Кайман Брак лежить за 142 км на північний схід від Великого Каймана. Довжина — 19 км, середня ширина — 2 км, площа — близько 24 км2. Уздовж усього острова тягнеться вапнякове плато Блафф, що досягає біля східного краю Кайман-Брака висоти 42 метри над рівнем моря (найвища точка островів).
  • Острів Малий Кайман лежить за 8 км на захід від острова Кайман Брак. Площа Малого Каймана становить 16 км ². Поверхня острова низинна, лише в північній частині берег досягає висоти 12 м.
  • На островах відсутні річки. Узбережжя оточене рифами і в деяких місцях мангровими чагарниками, які іноді доходять до болотистої внутрішньої частини островів.
  • Клімат островів тропічний, пасатний. Рослинний покрив і тваринний світ бідні, але навколишні води багаті рибою, черепахами, ракоподібними і молюсками. У цілому природні умови сприятливі для життя людей.
  • Кайманові острови належать до підводної гірської гряди Кайман, яка тягнеться далі на захід від острова Куба. Жолоб Кайман, що відокремлює Кайманові острови та острів Ямайка, — найглибша частина Карибського моря (максимальна глибина — 6,4 км).
  • Кайманові острови — процвітаючий офшорний фінансовий центр. Там зареєстровано понад 68 тис. компаній, у тому числі майже 500 банків, 800 страхових товариств, 5 тис. пайових фондів. У 1997 році відкрита фондова біржа.
  • Основа економіки островів — туристичний бізнес: 70 % ВВП і 75 % валютних доходів. Щорічно острови відвідують понад 2 млн туристів, в основному із США і Канади. Острови славляться чудовими пляжами і ідеальними умовами для підводного полювання.
  • Державний устрій Кайманових островів ґрунтується на принципах парламентської демократії Вестмінстерської системи. Королева Єлизавета II є номінальною главою держави, її представником на островах є губернатор, який призначається королевою строком на чотири роки. Губернатор є головою Виконавчого комітету, що складається з трьох офіційних членів, що призначаються самим губернатором, і чотирьох членів, що обираються Законодавчою асамблеєю. Законодавча влада належить однопалатній Законодавчій асамблеї (18 місць; 3 члени призначаються з числа членів Виконавчої ради та 15 членів обираються прямим загальним голосуванням на термін чотири роки). Судова влада представлена Дисциплінарним судом, Верховним судом і Апеляційним судом Кайманових островів. Судом останньої інстанції є Таємна рада Великобританії. Великобританія також відповідає за питання зовнішньої політики островів, оборони, внутрішньої безпеки та адміністрування судів.


Джерело:http://cikavo.net/