ЦІКАВИНКИ ЧОРНОГО МОРЯ

Чорне море (відоме також як Евксінське, в давнину) є внутрішнім морем між Південно-Східною Європою і Малою Азією. Воно пов’язане з Середземним морем на півдні і Азовським морем на півночі. Солона вода в нього надходить через Босфор, приплив прісної води відбувається з довколишніх районів, найбільш важливим джерелом є Дунай. Чорне море має площу 422 000 км ² і максимальну глибину 2210 м. Ось деякі цікаві факти про нього.

  1. Чорне море є найбільшим безкисневою морською системою. Це результат великої глибини моря і відносно високої солоності (і, отже, щільності) води на глибині; прісна і солона вода змішується в обмеженому обсязі до 150 м, з шаром нижче цієї межі обмін йде тільки один раз в тисячу років.
  2. Так як газообмін з поверхнею практично відсутній, речовини, що розкладаються органічні споживають будь-який доступний кисень. У цих анаеробних умовах деякі екстремофільні мікроорганізми здатні використовувати сульфат для окислення органічного матеріалу, виробляючи сірководень і вуглекислий газ. Недолік мікроорганізмів і кисню дозволяє добре зберегтися древнім (порядку кілька тисяч років) артефактам, таких як корпуси човнів і залишки поселень, і, можливо, останкам людей.
  3. Ще один з цікавих фактів про Чорне море є те, що рівень води в ньому завжди залишається однаковим, роблячи його спокійним, тихим і безтурботним на поверхні. Переконатися в цьому можна тут — місце для кращого відпочинку в Криму.
  4. Таємниця каналів, які іноді зустрічаються в нижній частині дна океану частково пояснена з відкриттям дуже великої підводної річки в Чорному морі. Якби вона текла по поверхні, то була б шостою найбільш повноводною річкою в світі. Дослідники вважають, що ця річка є фактором підтримки життя в негостинному нижньому шарі Чорного моря. На жаль, перевірка цієї гіпотези вкрай складна через течію, пороги і водоспади.
  5. Чорне море вміщує десятки невеликих островів, всі вони мають унікальні екосистемами з дивовижною флорою і фауною. Крім того, ці острови в даний час є частиною трьох різних країнах, тому відвідування цих екзотичних островів є захоплюючою і цікавою пригодою.Якщо ви знаєте цікаві факти про Чорне море, яких немає в даній статті, будь ласка, поділіться ними в коментарях.

Джерело:http://cikavo.net