Цілюще Меджугор'є

      По скелястому схилі Меджугорії повільно йдуть паломники. Вони йдуть з однієї станції Хресної дороги до іншого, а в повітрі лунає "Привіт Марія" і змішується з "Ave Maria". І це не випадковість, тому що Меджугор'є відвідують переважно паломницькі групи Польщі та Італії. І не тільки, звичайно.

      Якщо ви не релігійна людина, вам буде нецікаво. Сюди приходять, щоб побачити пагорб одкровення (об'явлення) і помолитися.

      Від автовокзалу до підніжжя пагорбу йти 20хв швидким кроком. Біля підніжжя ви побачите величезну кількість паломників похилого віку. Дивно, але незважаючи на вік, вони піднімаються на цей пагорб. Пагорб не є високим, але є важким для сходження, бо там рухливі і високі камені, а також відсутній зручний шлях. Не рекомендуємо йти в босоніжках, бо дуже легко можете поранити ноги.

      Сходячи на пагорб, кожні кілька метрів ми будемо бачити станцію Хресної Дороги. Тут зупиняються групи паломників з молитвою. Якщо ж ви приїхали виключно як турист, то спокійно гуляючи через 10 хв будете на вершині. Правда, що Хресна Дорога веде до вершини по спіралі, навколо гори. Однак, місце, де об'явилася Матінка Божа, будемо бачити праворуч. Його дуже легко знайти, бо на цьому місці стоїть велика статуя Божої Матері. І це місце могло б бути містичним, де панує задумлива тиша. Але... з боку міста, що внизу, лунають звуки пневматичних молотків. 

      Є ще одна сторона медалі. Хоча перше одкровення було в 1981 році, Ватикан досі не визнав Меджугор'є, як місце чудес. Тому віра паломників та рішення Ватикану є тут у незначному протиріччі, але це не заважає тисячам паломників і мешканцям міста. Через велику кількість паломників Меджугор'є все ще розширюється, тут постійно будуються нові готелі, пансіонати, паби та магазини. Також магазинами заповнений кожен вільний простір поблизу місць, де проходять паломники. На прилавках можна побачити вервички, фігурки Діви Марії і т.і. Також тут можна побачити продуктові магазини, заповнені паломниками, тому що ціни в них, як не дивно, нижчі ніж в Мостарі.

      Знайомство з Меджугор'є та практична інформація.
Як дістатися до Меджугор'є самостійно? Це просто! Ми можемо потрапити туди з найближчого міста Мостара. Від місцевої автостобусної станції міста (тієї, що поруч моста, знаходиться на відстані 15хв пішки) автобуси відправляються кожні дві години. Тому варто виїжджати раніше, оскільки автобуси зворотньо їздять з такою ж частотою. Останній автобус відправляється в Мостар о 19:45. По неділях автобуси до Меджугор'є не їздять. Подорож триває близько 45 хвилин, вартість квитка становить близько 1,5 євро.
Коли будемо на місці (на автовокзалі Меджугор'є), ми побачимо перед нами церковні башти. Треба йти прямо на них, потім перед ними повернути ліворуч і прямувати асфальтованою головною дорогою. Біля церквиє карта з схематичним маршрутом. Через приблизно 20 хвилин, ми дійдемо до вершини, де було об'явлення.

      Ночівля в Меджугор'ї.
Меджугор'є дійсно є чудовим місцем, де стрімко розвивається інфраструктура для паломників, і місто рясніє безліччю різних видів помешкань. В основному тут знаходяться великі готелі, в яких поселяються численні паломницькі групи, які приїжджають сюди автобусами. Але тут також можна знайти помешкання і для індивідуальних туристів. Все, що потрібно зробити - це використати пошукову систему Booking.