Що можна і що не можна брати до ручної поклажі у літаку

 Ручна поклажа - вантаж, який пасажир бере з собою на борт пасажирського транспортного засобу, не складаючи в багажне відділення.

На борт літака ви можете пронести будь-які продукти, за винятком рідкої і желеподібної їжі. Ви можете взяти з собою: горішки; печиво; фрукти; бутерброди; чіпси, і т.д. Для дитини можна взяти дитяче харчування.

Але ось від йогуртів, соків, желе і подібних продуктів утримайтеся, в іншому випадку у вас їх конфіскують. Заберуть також консерви і продукти в банках.

Всі дозволені продукти краще упакувати в прозорі пакети. Це істотно прискорить огляд. Важливо враховувати специфіку перевізника і аеропорту.

Медикаменти
На борт літака можна проносити медикаменти: таблетки; різні краплі; перев'язувальні матеріали; перекис водню. Краще, якщо ліки будуть перебувати в непошкодженій заводській упаковці, з інструкцією до застосування. Інакше при посадці у митників можуть виникнути підозри, що не провозите ви під виглядом анальгіну заборонені речовини.

Якщо у вас травма, ви можете доповнити ручну поклажу милицями або іншими ортопедичними пристосуваннями.

За правилами, обсяг рідини в ручній поклажі не повинен перевищувати 100 мл. Тому якщо ліки рідке або у формі спрею, прослідкуйте, щоб обсяг не перевищував дозволеного. Шприци брати з собою на борт не можна.

Цифрова техніка
Які технічні пристрої можна брати з собою на борт, визначається правилами безпеки країни, в яку ви прямуєте.

Як правило, в ручну поклажу дозволено брати: ноутбук; планшет; мобільний телефон; МР3-плеєр; фотоапарат; електричну бритву і зубну щітку; зарядку до пристроїв; об'ємні електроприлади (наприклад, фен). На борт можна (і потрібно) взяти ще й навушники.

Але от якщо ви збираєтеся брати з собою громіздку техніку, пам'ятайте про норми. Зазвичай довжина речей в ручній поклажі повинна бути не більше 56 см, висота - 45 см, ширина - 25 см. Максимальна вага варіюється в межах 3-15 кілограмів. Точна цифра залежить від аеропорту.

Документи, цінні речі і прикраси

 

У ручну поклажу варто взяти: дорогі прикраси; документи; цінні речі; гаманець з грошима. Паспорт та інші важливі папери краще брати з собою - так спокійніше, ви не будете всю дорогу переживати про їхню схоронність. До того ж, якщо ваш багаж раптом буде втрачено, ви не залишитеся в чужій країні без документів.

Косметичні засоби
Тепер варто знати, що на борт можна проносити будь-які сухі косметичні засоби: тіні; туш; олівці для очей і губ; рум'яна; пудру, і т. д. Рідини, желеподібні речовини в банках і флаконах об'ємом понад 100 мл категорично заборонено перевозити на борту літака в ручній поклажі.

Упакуйте їх у багажний чемодан, інакше ризикуєте залишитися без своїх дорогих баночок. З балончиками під тиском на літак теж не можна. Тому від піни для гоління і дезодорантів доведеться позбутися.

Пам'ятайте, що зазвичай загальний обсяг рідин не повинен перевищувати 1 л. тому якщо ви берете з собою крім лосьйону і шампуню ще й воду, і їх сумарний обсяг перевищує допустимий, подумайте, що для вас буде важливіше на борту.

Предмети особистої гігієни
З предметів особистої гігієни можна брати в ручну поклажу: зубну щітку і пасту (хоча щодо останньої потрібно уточнювати - в деяких аеропортах пасту з собою брати заборонено); вологі серветки; бритва; гребінець без гострої ручки (іноді забороняють провозити металеві гребінці); рідина для зняття лаку без ацетону обсягом не більше 100 мл.

Категорично заборонено брати в ручну поклажу тільки колючо-ріжучі предмети, наприклад, манікюрні набори (особливо ножиці).

Інше
Якщо ви їдете з дітьми, можна взяти крім ручної поклажі, на борт дитячу переносну люльку або коляску. Чи не заборонено брати з собою газети, журнали та інші друковані видання.

Категорично заборонено брати з собою в ручній поклажі: зброя, і все, що на нього схоже (якщо у вас модний аксесуар у формі гранати або пістолета - можуть відібрати); колючі і ріжучі предмети (наприклад, спиці для в'язання); тварин; газові балончики; отруйні речовини.

Повний список заборонених речей часто вказується прямо в квитку. Якщо цього переліку там немає, поцікавтеся цим питанням прямо в аеропорту.

Варто пам'ятати: з приводу габаритів ручної поклажі варто уточнити заздалегідь, як правил вони різняться для кожної авіакомпанії. Особливо серйозно до цього питання ставляться лоу-кости. У бюджетних авіакомпаній діє суворе правило: одна людина - одне місце ручної поклажі. Тому все доведеться скласти в одну сумку або пакет.

Виняток допустимо тільки для складних дитячих колясок, милиць і верхнього одягу.