Цікаві факти про Камбоджу...

     Королівство Камбоджа знаходиться в Південно-Східній Азії на півострові Індокитай. Ця мальовнича країна, що виникла ще до 612 року, пережила численні війни і змогла вистояти навіть після терору і геноциду «червоних кхмерів», комуністичної течії аграрного спрямування. Цікаві факти про Камбоджу розкажуть більше про історію та особливості цієї країни.     

1. У своїй історії Камбоджа довгий час перебувала в стані війни з В’єтнамом, пережила протекторат Франції, окупацію Японії і отримала незалежність в 1953 році. З кінця 1960-х і до 1975 року країна пережила громадянську війну, після якої до влади прийшли «червоні кхмери». Їх «аграрний соціалізм» на ділі обернувся для країни геноцидом. Цей режим був повалений за допомогою в’єтнамських військ в 1979 році, але остаточно громадянська війна закінчилася на початку 2000-х років.... 

2. Під час громадянської війни, в яку активно втручалися інші країни, територія Камбоджі піддалася масованим бомбардуванням. Тільки за одне десятиліття з 1965 по 1975 американські ВПС скинули на Камбоджу 2,75 млн тонн бомб.
3. У зв’язку зі своєю непростою історією Камбоджа виявилася «замінованою» країною світу. За три десятиліття громадянської війни тут було розкидано кілька мільйонів бомб. За даними деяких експертів, в країні тільки під містом Сиемреап знаходиться 3-6 млн активних мін.
4. Жива природа Камбоджі відрізняється великою різноманітністю. Тут водяться 536 видів птахів, 212 видів ссавців, 240 видів рептилій і понад 800 видів прісноводної риби. У той же час рівень збезлісення в країні — одна з найвищих в світі. Від первинних лісів, які покривали країну на більш ніж 70% в 1969 році, до 2007 року залишилося лише 31%.... 

5. Середня тривалість життя в Камбоджі не надто висока — всього лише 62,7 року.
6. 95% населення Камбоджі сповідує буддизм, тому країна славиться численними буддійськими скульптурами і храмовими комплексами, багато з яких все ще заховані в джунглях.
7. Серед подібних комплексів є і головна визначна пам’ятка країни — величезний храм Ангкор-Ват, присвячена богу Вішну. Цей храмовий комплекс вважається одним з найбільших культових споруд у світі. Зовнішність цього храму використовується на прапорі країни.
8. Основним продуктом для камбоджійців є рис. У зв’язку з цим тут вітальним питанням є «Ви вже поїли рис?», незалежно від того, їв камбоджієць його сьогодні чи ні, він відповідає: «Так, спасибі, а Ви?».
9. У період правління «червоних кхмерів» одна п’ята частина населення країни була убита. У зв’язку з цим в наші дні половина нинішнього населення Камбоджі молодше 15 років.
10. Національним фруктом країни є дуріан. Вважається, що ці місцеві фрукти набагато смачніше тих, що ростуть, наприклад, в Таїланді....