Цікаві факти про Барселону.

Барселона — одне з самих незвичайних міст, що поєднують архітектурні стилі різних епох, фантасмагорію смаків і розваг на будь-який смак. Місто часто називають «музеєм під відкритим небом», де кожен експонат — це цікавий факт про Барселону. Тут йшов у сни і творив великий Антоніо Гауді, жив у своїх мріях і залишив яскравий слід Сальвадор Далі і, звичайно ж, тут живуть самі колоритні люди в усій Іспанії. Ласкаво просимо в Каталонію, де повітря — як вино, а привітні усмішки солодші за мед.
1. Площу Каналетес полюбили фанати місцевих футбольних команд. Місце збору за традицією — це фонтан, біля якого неважко знайти табличку з обнадійливим висловом: « хто випив води з цього фонтану, обов’язково полюбить Барселону і повернеться сюди знову». Повірте, це працює, так як не закохатися в це місто неможливо! І можете захопити в дорогу пляшку з водою.
2. Каталонські водії вважаються одними з найбільш неадекватних в світі. Це підтверджує невтішна статистика, адже з вини необережності місцевих «шумахерів», ДТП за участю авто і людей відбувається три рази на хвилину, а у вихідні цей показник збільшується ще більше! Лякатися не варто, але включити режим «обережність» не завадить.
3. Зовсім поруч з портом, в самому кінці центрального бульвару Las Ramblas, будь-який турист зможе зробити вдалий знімок на тлі пам’ятника Христофору Колумбу. Не помітити монумент буде складно, так як його висота дорівнює 60 метрам, і що найцікавіше — довжина вказівного пальця становить цілий метр! Крім цього, пам’ятник Колумбу в Барселоні має настільки значний розмір, що всередині нього ходить ліфт, що піднімає відвідувачів на оглядовий майданчик, звідки відкривається запаморочливий вид на Барселону. До сих пір ходять легенди, куди ж вказує палець Христофора? Існує кілька версій, одна з яких говорить про те, що він спрямований в бік Нового світу, який відкрив відомий мореплавець. Ще одна версія, не менше правдоподібна: палець вказує на Схід, в бік своєї батьківщини — міста Генуї.... 
4. Вражаюче, але перший офіційний пляж в місті з’явився тільки в 1992 році, після проведення Олімпійських ігор. Зате тепер їх кількість не тільки збільшилася, але і радує відпочиваючих дивовижною чистотою і впорядкованістю. Наприклад, щорічно пісок на всіх пляжах просівають в глибину до 50 см, а це не може не радувати туристів, котрі люблять якісний пляжний відпочинок в Барселоні.
5. Пам’ятаєте пісню Ф. Меркьюрі та оперної співачки Монсеррат Кабальє «Барселона»? Саме цей хіт і став гімном Олімпіади 1992 року. Її звучання настільки подобається каталонцям, що багато хто вважає її гімном Барселони. Примітно, що ця пісня написана самим Фредді і увійшла в альбом під назвою «Barcelona» в 1988 році.
6. У Барселоні туристи можуть відпочити і насолодитися прогулянкою в найкрасивішому і великому парку Іспанії «Монжуїк», площа якого дорівнює більш ніж 200 гектарів! Цей парк-гігант внесений до списку найбільших штучних насаджень в Європі. На його території передбачені розваги для дітей і дорослих, так що в ідеалі, збираючись в парк, присвятіть відпочинку цілий день.
7. Після пожежі 1994 року, яка знищила розкішний в Європі оперний театр «Лісі», будівлю повністю відновили. Примітно, що оперу відбудували знову на пожертви небайдужих місцевих жителів, а також завдяки благодійним концертам Домінго, Кабальє і Каррераса. У будь-якому випадку, в наші дні будівлю відбудовано і відреставровано і постає перед гостями міста в своєму первісному зовнішньому вигляді. 8. Найбільший художник Пабло Пікассо наполіг на будівництві музею, присвяченого його творчості, саме в Барселоні. Це рішення було прийнято з огляду на тісний емоційний зв’язок з каталонською столицею. На знак подяки Пікассо зробив внесок музею у вигляді 3,5 тисячі полотен, більшість з яких відносяться до періоду творчості художника, про який було мало відомо широкому загалу.... 

9. Незважаючи на безліч плюсів, цікаві факти про Барселону містять і негативні сторони. Наприклад, Барселона увійшла в число 20-ти міст Європи з найгіршими показниками екології. Майже половина всіх викидів здійснюється машинами, тому влада міста і ввела ліміт на використання транспортних засобів. У наші дні на проїжджій частині все частіше можна зустріти екомобілі, а також велосипедистів, для яких в місті передбачено понад 400 велостоянок.
10. Туристу, вперше потрапившому в Барселону, не варто втрачати пильність, так як місто, а точніше його несвідома частина населення, створили славу лідера за кількістю кишенькових крадіжок. Найчастіші «небезпечні» місця, що мелькають в протоколах поліцейських, це площа Каталонії і бульвар Рамблас. Якщо хочете поради, то краще за все не брати з собою великі суми грошей, залишаючи «левову» частину в готелі.
11. Громадський порядок дуже важко забезпечувати, особливо якщо місцеве населення досить запальне, а наплив туристів гранично високий. Але це не завадило владі ввести систему штрафів за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях (на вулиці) в розмірі 1500 євро, а за несанкціоновану торгівлю алкоголем — 500 євро. Також, якщо ви любите прикрашати стіни графіті, утримайтеся або приготуйте віддати в місцеву казну 3000 євро!
12. Всесвітньо відомий футбольний клуб «Барселона», який іспанці з любов’ю називають «Барса», користується величезною любов’ю у місцевих, і тому є маса підтверджень, починаючи від перемог клубу в європейських турнірах і закінчуючи чотирма виграшами поспіль в Лізі чемпіонів! Ну і як не розповісти про стадіон клубу? Його місткість, ви тільки уявіть, 100 000 чоловік!...