Луксор - пам"ятки, безпека, відпочинок,їжа....

Луксор – це відмінне місце відпочинку та розваги для туристів. В ньому ви знайдете багато готелів і хостелів, велика кількість ресторанів, нічних клубів. За бажанням - різноманітні захоплюючі екскурсії.

Назва міста Луксор (араб: أَلْأُقْصُر Al 'Uqṣur) перекладається як замки. У Верхньому (південному) Єгипті, в долині Нілу, це місто є основним туристичним напрямком. Луксор – це династична і релігійна столиця Середньовічного королівства, а також Нового Королівства Єгипту, в якому особливо привабливими для туристів є численні храми, давні королівські гробниці, зачаровують пустелі, мальовничі річки і динамічний ритм життя сучасного міста.

Літаком
Міжнародний аеропорт Луксора (ІАТА:LXR) - це один з напрямків європейських і близькосхідних маршрутів, а також головний південний центр для внутрішніх рейсів Єгипту.
Внутрішні рейси з Каїра в Луксор (тривалість приблизно 1 годину) здійснюються компанією Egyptair і коштують близько 230 доларів США за квиток туди і назад.+
В аеропорту Луксора ви зможете скористатися трансфером.

Райони. Де краще жити

Сучасна частина міста знаходиться на східному узбережжі, де курсують потяги і автобуси, тут туристи знайдуть відповідні готелі, ресторани, музеї, сувенірні лавки і багато іншого. Саме там зупиняються і гуляють більшість приїжджих та туристичних груп. Однак за останні роки різко зросла кількість готелів і на західному узбережжі.
Основні визначні пам'ятки. 

 Що подивитися

Для зручності Луксор можна розділити на кілька кварталів або районів. Саме так легко класифікувати основні визначні пам'ятки в залежності від їх розташування відносно річки Нілу. 

Стародавня столиця Єгипту була розташована на західному узбережжі Нілу, саме там розташована велика частина руїн гробниць. Наприклад, Дейр ель-Бахрі.
Список, в який увійшли тільки найбільш популярні в місті Луксор пам'ятки, представлений нижче.

Церкви і храми. Які варто відвідати

Луксор - відмінне місце для відвідування чудово зберігся храму Птолемеїв Хатхор в місті Дендера. Деякі готелі надають одноденні поїздки до цих місць. Для цього не обов'язково проживати в цих готелях, щоб скористатися такими послугами.
Тим, у кого багато вільного часу, рекомендується відвідати храм Мережі I в Абідосі. Поїздка належить досить тривала.Луксор також є відмінним перевалочним пунктом для подальшого подорожі через Верхній Єгипет, в Асуан і Абу-Сімбел

Їжа. Що спробувати

У місті Луксор їжа, як правило, ситна і смачна. Тут море свіжих сезонних овочів, таких як помідори і огірки. Головні страви дня - лаваш і мезе. Обов'язково спробуйте Баба гануш або східний салат табуле.Основними є страви з м'яса і птиці, але в регіонах часто може бути використано м'яса голуба або кролика.
До основних страв подаються молочні продукти, такі як йогурт або сир Гибна Байда (схожий на сир Фета, але більш повітряний). І, звичайно ж, тут можна скуштувати безліч вегетаріанських десертів. Правда, деякі з них можуть здатися занадто солодкими порівняно з західними стравами. По можливості, попросіть зробити страви середньої або низької солодощі.Подбайте про щільний сніданок, пийте багато води і перекушуйте протягом дня.

Рекомендовані місця

Основні ресторани розташовуються на Східному і Західному березі Луксора. Уздовж дороги, в районі вулиці телебачення та залізничного вокзалу знаходиться велика кількість фруктових крамниць, які потрібно обов'язково заглянути, щоб придбати дешеві, але хороші і свіжі фрукти.