Унікальне місто Ізмір

      Ізмір (Izmir) – третій за величиною місто Туреччини, розташований уздовж східного узбережжя Егейського моря. Стародавня назва міста – Смірна.

Поза всяким сумнівом, Ізмір – місто унікальне. Це один з найстаріших і найкрасивіших міст Туреччини. Будучи всесвітньо відомим курортом, Ізмір у той же час відомий як великий міжнародний діловий центр і як зосередження культурних, історичних та архітектурних пам’яток, створених людьми за довгі роки існування міста.
Як дістатися до Ізміру?
    Місто має своїм власним міжнародним аеропортом Izmir Adnan Menderes. Він невеликий, але цілком справляється з пасажирським потоком. Кілька разів в день звідси літають літаки до Стамбула, Анкари, Анталії та інші міста Туреччини.        Щоденно виконуються рейси в аеропорти Західної Європи та Середнього Сходу. Аеропорт розташований в 25 км від міста і пов’язаний з ним залізничною гілкою (поїзди йдуть щогодини) і автострадою, добиратися за якою до міста дуже довго — місцевість гірська, дорога йде по серпантину.
Ізмірський порт – другий найбільший порт Туреччини після Стамбула. Для любителів незвичайних подорожей суду Turkish Maritime здійснюють рейси до Стамбула – по неділях, а у Венеції – по середах. Треба лише врахувати, що така поїздка в Стамбул займає 19 годин. Крім іншого, Ізмір пов’язаний з містами Туреччини автобусним сполученням.
   Наприклад, поїздка в Анкару (600 км) займе 8 годин 30 хвилин, а до того ж Стамбула (610 км) – 9 годин. Важливо знати, в Туреччині квитки на міжміські автобуси продаються за гендерною ознакою. Парадокс, але це не вітається турчанками, а емансипованими путешественницами із західної Європи.

Ізмір не так популярний і українських туристів, так і з авіаперельотом не все гладко, з Ізміра найпростіше дістатися до курортів Фетхіє і Каш.
Трохи історії Ізміру
Історія міста починається задовго до нашої ери, коли на його місці була заснована поселенням не завойовником, і не королем, а прекрасною королевою амазонок Смирною. Можливо, це легенда, але тодішнє поселення називалося Смирною, і було воно одним з найбільших міст регіону. Саме під цим іменем місто згадується в Біблії. 178 році до н. е. місто було зруйноване страшним землетрусом, але пізніше відбудований заново.
    В цілому історія міста налічує близько 3000 років. Будуватися він почав на горбі, а з часом з’явилися споруди на рівнині, підійшли до самої кромки моря. В наші дні Ізмір є культурною столицею Егейського узбережжя, діловими і виставковим центром, чудовим курортом.
Цікаві факти про Ізмір
    Мабуть, саме Ізмір підходить під визначення «місто контрастів». Тут мирно сусідять руїни античних споруд і сучасне метро, елегантні багатоповерхові будівлі зі скла і бетону і справжні нетрі, лавки, в яких торгують керамікою, створеної за старовинними рецептами і величезні магазини самої сучасної електроніки.
   Місто є відображенням сучасної Туреччини, саме тут можна побачити те, чого немає, і ніколи не буде в рафінованих курортних селищах, в яких сконцентрована основна маса готелів, які приваблюють любителів пляжного відпочинку. Ізмір – місто сучасний і кілька космополітичне. Будучи другим за величиною портом Туреччини, він привертає до себе безліч ділових людей з усього світу. Особливо це помітно під час знаменитої міжнародної ярмарки, яка проходить в Ізмірі щорічно з 20 серпня по 20 вересня.